کتاب «جایزه‌ سالانه عکس هوز» چاپ و منتشر شد

آثار منتخب نخستین دوره‌ی جایزه‌ی‌ سالانه‌ی عکس هوز مگزین به عنوان تازه‌ترین اثر تالیفی جامعه عکاسی کشور، چاپ و منتشر شد.

به گزارش پایگاه عکس چیلیک ، کتاب عکس «جایزه سالانه عکس هوز» جدیدترین کتاب عکس جامعه عکاسی کشور است که توسط «سونا مویدزاده» به عنوان مدیر ستاد برگزاری نخستین جایزه سالانه عکس هوز پس از برگزاری این رقابت، به چاپ رسیده و جهت اطلاع رسانی در اختیار حامی رسانه‌ای و « پایگاه تخصصی کتاب عکس » فرار گرفته است.

در این کتاب عکس آثار ده عکاس ایرانی منتخب شورای داوران جایزه عکس هوز ، همراه با ده مجموعه عکس برگزیده ایشان طراحی و به چاپ رسیده است.

«سونا مویدزاده» موسس، سرمایه‌گذار رسانه «هوز مگزین» در بخشی از پیام خود که در ابتدای کتاب منتشر شده، آورده است: فعالیت های فرهنگی و هنری بدون حمایت دولت و در شکل مستقل، مشخصاً سودآوری اقتصادی نخواهند داشت؛ «رسانه دیجیتالی حوزه مگزین» نیز موکّدا به دنبال سود مالی و صرفه‌های اقتصادی نبوده و تنها درصددِ ادا کردن دین خود به هنر و فرهنگ ایران زمین گامی هرچند کوچک برداشته است. امیدواریم به مدد پروردگار و به سبب دغدغه خود و تیم همراه بنده، و با همکاری هنرمندان سراسر کشورمان، در فعالیت های آتیِ این رسانه های مستقل شاهد آثار و رویدادهای متنوع فرهنگی و هنری باشیم.

فرشید احمدپور هم به عنوان دبیر نخستین سالانه عکس «هوز مگزین» در بخشی از متن بیانیه دبیرخانه جایزه عکس هوز در مقدمه آغازین این کتاب عکس آورده:

بدون شک این رویداد عکاسی بدون حمایت و درایت سرکار خانم سونا مویدزاده، مدیر، موسس و سرمایه‌گذار رسانه «هوز مگزین» صورت نمی‌پذیرفت. در زمانه تکاپوهای بی‌سرانجام برای مطامع شخصی و در سایه بودنِ فعالیت‌های فرهنگی، درایت و دغدغه‌مندی فرهنگی، هنری ایشان بی گفت وگو ستودنی و ستُرگ است. به عنوان عضو کوچکی از جامعه بزرگ عکاسی ایران، افتخار دبیری این رویداد عکاسی به اینجانب سپرده شد. از این رو لازم می‌دانم که از سخاوت ستودنی موسس و سرمایه گذار، همراهان و همکاران عزیز بزرگوار در دبیرخانه، خصوصاً داوران کاربلد و گرامیِ نخستین جایزه سالانه عکس “هوز مگزین” تشکر و قدردانی خویش را ابراز کنم. … و سخن سرانجام؛ کتاب آثار منتخب نخستین جایزه سالانه هوز، با ضبط و انتشار، نخستین قدم این اتفاقِ عکاسانه در شاه‌راهِ عکاسیِ ایران زمین را برداشت تا انگیزه‌ای برای عکاسان و برگزارکننده‌ی این رویداد هنری بوده باشد.

اسماعیل عباسی، کریم متقی و پیمان هوشمندزاده به عنوان داوران این فراخوان به موضوع‌های آزاد مستند اجتماعی در قالب مجموعه عکس پرداختند و در نهایت سه عکاس برتر: سلمان سام دلیری از مازندران، عکاس مجموعه عکس دریای دور، ابراهیم علی پور از کردستان، عکاس مجموعه گلوله‌ها مرز نمی شناسند و محسن کابلی ‎از گرگان، عکاس مجموعه عکس مادر میانجی را با سه مجموعه عکس برتر در این فراخوان به عنوان برگزیده معرفی کردند.

همچنین پویا بیات از زنجان، عکاس مجموعه عکس سایه شوم، مسعود طالبی از تبریز، عکاس مجموعه عکس دریا و این مردمان عاشق، صابر قاضی از تبریز، عکاس مجموعه عکس برای هامون خواهیم گریست!، محسن کابلی از گرگان، عکاس مجموعه عکس ات اوغلان، معصومه بهرامی گرجی از مازندران، عکاس مجموعه عکس درون سلول زنده، پژمان مولایی از خوزستان، عکاس مجموعه عکس قطار بدون مقصد، و محمدمهدی ورال از قم، عکاس مجموعه عکس طبیعت شاهد عینی مرگ به عنوان دیگر عکاسان برگزیده این رویداد معرفی شدند.‎

در کتاب عکس جایزه «هوز مگزین» طراحی و نمایش هر مجموعه عکس به گونه ای انجام گرفته است که ضمن معرفی کوتاه عکاس به توضیح متن عکاس نیز پرداخته شده است.

کتاب عکس «جایزه سالانه عکس هوز» در قالب ۶۰صفحه به شماره شابک: ۵-۶۶۲۴۱۴-۶۲۲-۹۷۸ در قطع خشتی با مقدمه‌ای به قلم سونا مویدزاده و بیانیه ای به قلم فرشید احمدپور، ناظر فنی چاپ: بهبود زارعی، طراح: فرشید احمدپور، در شمارگان ۱۰۰۰ نسخه به قیمت پنجاه هزار/۵۰۰۰۰ تومان در « پایگاه تخصصی کتاب عکس » عرضه شده است.

در صورت تمایل به سفارش و دریافت نسخه ای از کتاب عکس «جایزه سالانه عکس هوز» به سایت کتاب عکس مراجعه و یا «ایـنـجـا» کلیک کنید.

عکس روی جلد کتاب، متعلق به مجموعه عکس «برای هامون خواهیم گریست» اثر صابر قاضی عکاس آذری است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *